top of page

Architektura - "wirtualne" szkice

Te szkice pokazują jak bardzo mnie fascynuje odkrywanie nowych miejsc. Odkrywam je malując/rysując, jak również jako turysta.


Podczas pandemii w 2020 roku, w pewnym momencie coraz trudniej było szkicować na zewnątrz. Wtedy właśnie świetna artystka, urban sketcherka, Anne Rose Osterbaan, wpadła na pomysł. Jej pomysł polegał na wyszukiwaniu ciekawych miejsc w Google Street View i szkicowaniu ich. Założyła grupę "Virtual Travel Sketch", gdzie codziennie szkicowaliśmy inną miejscowość. Anne zarchiwizowała grupę w lipcu, ale inni kontynuowali jej działalność w podobnych grupach na Facebooku.


Nadal robię wirtualne szkice, jak również szkice miejskie (szkice robione na żywo, na miejscu), ponieważ oba mają coś wyjątkowego do zaoferowania. Odkrywanie miejsc, których nie miałem możliwości odwiedzić, było i nadal jest zdecydowanie pociągające! 


Używam głównie pióra i akwareli, czasami pióra i tuszu, a w przypadku szkicu przedstawiającego Quebec City, został on narysowany kredkami. 


Jeśli chcielibyście dowiedzieć się więcej o mnie lub kupić jeden lub więcej szkiców, zapraszam do kontaktu ze mną pod adresem ikolbuszewska@gmail.com.

Cape Town.jpg
Quebec, ville de Quebec.jpg
Porto, Torre dos Clerigos.jpg

Cape Town, Republika Południowej Afryki

Przygoda

Quebec City, Kanada

Radość

Porto, Portugalia

Świeżość

Wirtualne szkice: Featured Work
Wirtualne szkice: Pro Gallery
bottom of page