top of page

Malarstwo i rysunek
Świat
Ireny Kolbuszewskiej - heART earned skills

Dlaczego "heART earned skills"? Mówi się, że to co się potrafi, zdobywa się ciężką pracą, jest "hard-earned" (dosłownie "ciężko zdobyte/zarobione"). Jeśli chodzi o mnie, włożyłam dużo pracy, aby doskonalić coraz bardziej swoje umiejętności plastyczne, ale robiłam i nadal robię to z sercem. Są to zatem "sercem zdobyte - heART-earned" umiejętności.

Jako profesjonalny artysta plastyk, tworzę ilustracje, które są tak żywe jak sceny, które wyobrażam sobie w mojej głowie. Przemieniam pomysły wmojej głowie, w prace które pobudzają wyobraźnię moich odbiorców i angażują ich emocjonalnie. Poznaj moją stronę, aby dowiedzieć się więcej o mnie, lepiej przyjrzeć się pracy, którą wykonuję i zobaczyć, co mogę dla Ciebie zrobić. Wszystkie moje prace są na sprzedaż, aby wzbogacić Twój dom i biuro o powiew światła, komfort, spokój ducha i odrobinę tajemniczości. 

Comillas%2520-%2520Virtual%2520Sketch_edited_edited.jpg
PL: Malarstwo i rysunek, heART earned skills: Welcome

Przykłady prac

PL: Malarstwo i rysunek, heART earned skills: Featured Work
Ptak nad wodą bis.jpg

Cierpliwość

Spokój

O mnie

Jestem artystą plastykiem (maluję i rysuję), przynależę do ruchu Urban Sketching (polegającego na artystycznym odtwarzaniu rzeczywistości tu i teraz, na żywo) oraz Virtual Sketching (ruchu, który rozwinął się w trakcie pandemii, polegającego na interpretacji artystycznej danego miejsca na podstawie zdjęć zamieszczonych na Google Street View).

Ta strona została stworzona z miłości do sztuki, języków i podróży. Połączenie tych trzech rzeczy pozwoliło mi rozwinąć mój osobisty styl, zaoferować unikalną perspektywę i podzielić się z odbiorcami tym, co mnie z nimi łączy: kreatywnością, wyobraźnią, wrażliwością, empatią, ciekawością i odkrywaniem na nowo miejsc, ludzi i innych żywych istot.

Obecnie mieszkam w Polsce, ale przez długi czas przebywałam w  Kanadzie. Mam za sobą również pobyt w Finlandii i Francji. Każde z tych miejsc wpłynęło w inny sposób na mój styl rysowania i malowania.

Podczas mojego pierwszego krótkiego pobytu w Finlandii, w wieku 10 lat, zacząłem odwzorowywać bohaterów kreskówek o  Kaczorze Donaldzie, a pod koniec pobytu dostałem swoje pierwsze pastele olejne (bardzo dobrej jakości). Był to znaczący prezent, jak większość z Was zapewne wie, takich pasteli nie było jak dostać w PRL-u lat osiemdziesiątych.

Zaczęłam uczęszczać na pozaszkolne zajęcia plastyczne i rysować z wyobraźni. Moje operowanie kolorami zwróciło uwagę niektórych studentów ASP.  Jednak w wieku 14 lat zrezygnowałem z jakiejkolwiek działalności artystycznej w przekonaniu, że mam tylko "chwilowe umiejętności",tak  jakby one się mogły kiedykolwiek przedawnić.  

Nie sądziłam, że kiedykolwiek do tego wrócę. Będąc na trzecim roku studiów, w 1998 roku byłam na wymianie we Francji (jeden z najlepszych okresów w moim życiu). Podczas zwiedzania Paryża, poczułam nagłą potrzebę narysowania latarni ulicznej znajdującej się przed bazyliką Sacré Coeur. To wystarczyło, aby na nowo rozbudzić moją głęboko ukrytą i nieomal zapomnianą pasję, której już nigdy więcej nie porzuciłam.  

Jestem w dużej mierze samoukiem, ale zdecydowanie nie w 100%. Przez jeden semestr uczęszczałam na uniwersytecki kurs sztuk rysunku, a także brałam prywatne lekcje przez około rok, kiedy mieszkałam, studiowałam i pracowałam w Kanadzie. W 2002 roku przeniosłam się z powrotem do Polski i od 2013 do 2016 roku uczęszczałam do prywatnej szkoły artystycznej. Brałam również udział w niektórych warsztatach na żywo i online. 

Od 2015 roku jestem aktywnym członkiem stale rozwijającego się ruchu Urban Sketching, a w 2020 roku dołączyłem do grup zajmujących się „Virtual Sketching” które pozwoliło mi „podróżować” z pomocą Google Street View i szkicować różne miejsca na całym świecie w środku pandemii. 

Oprócz architektury i krajobrazu, uwielbiam malować lub rysować ptaki i kwiaty. Moje ulubione techniki to akwarela, rysunek cienkopisem i tuszem, pastelami suchymi i kredkami  lub połączenie tych elementów.

Kiedy rysuję lub maluję, zależy mi na tym, aby moje prace „żyły”, „oddychały”, żyły swoim życiem i były w stanie „komunikować się” z odbiorcami bez mojej interwencji, dodatkowych wyjaśnień z mojej strony. Moi klienci i odbiorcy wielokrotnie mówili mi, że moje prace wywołują w nich poczucie harmonii i spokoju. 

Zachęcam Was do obejrzenia moich prac. W celu uzyskania dalszych informacji lub zakupu którejkolwiek z moich prac (oryginału lub reprodukcji), możecie skontaktować się ze mną pod adresem ikolbuszewska@gmail.com lub poprzez moją stronę na Instagramie: https://www.instagram.com/heart_earned_skills/. 

Fotografia nr 1: Justyna Wojnowska

Fotografia nr 2: Daniel González Sevillano 

PL: Malarstwo i rysunek, heART earned skills: About
Urban Sketching.jpg
PL: Malarstwo i rysunek, heART earned skills: Image

Contact / Kontakt :

Pogodna 57/16 Poznań, Poland

+48 607 500 984

  • Facebook
  • Instagram

Thanks for submitting!

Irena%20en%20Barrio%20Santa%20Cruz%206_e
PL: Malarstwo i rysunek, heART earned skills: Contact
bottom of page